Apdovanoti aktyviausi portalo e.teismas.lt išorės vartotojai

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt liepos 1-ąją minėjo pirmuosius veiklos metus. Šia proga Nacionalinė teismų administracija (NTA) portalo vartotojus pakvietė į penktadienį vykusią diskusiją „Teismų elektroninės paslaugos: kodėl verta naudotis?“. Renginio metu buvo įteikti specialūs apdovanojimai aktyviausiems portalo vartotojams.

Sveikindamas susirinkusius renginio dalyvius, Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius pabrėžė, kad tik bendromis vartotojų ir portalą kuruojančių žmonių pastangomis galima užtikrinti efektyvų ir lengvą naudojimąsi sistema. „Perkeldamos teismų paslaugas į elektroninę erdvę, su panašiomis problemomis susiduria daugelis valstybių. Todėl, siekdami jos tobulinimo, mes labai laukiame patarimų ir pastabų iš pačių portalo vartotojų“, – kalbėjo pirmininkas.

„Portalo e.teismas.lt startavimas buvo didelis iššūkis – džiaugiamės, jog sulaukėme tikrai aktyvių vartotojų, nuolat teikiančių savo pasiūlymus dėl galimo sistemos tobulinimo. Tikimės, jog tokio pobūdžio diskusijos prisidės prie didesnio elektroninių teismų paslaugų patrauklumo vartotojams“ – sakė Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė.

NTA Informacinių technologijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Keinaitė diskusijos dalyviams pristatė augančią vartotojų ir teismams pateikiamų dokumentų statistiką: „Per metus teismai gavo daugiau nei 36 tūkst. dokumentų, patys išsiuntė beveik 300 tūkst. Portale iš viso užsiregistravo apie 11 tūkst. fizinių asmenų, apie 1500 advokatų ir jų padėjėjų bei virš 1600 juridinių asmenų. Jiems į paskyras buvo išsiųsta daugiau nei 10 mln. elektroninių žinučių apie proceso eigą“.

Advokatų tarybos narys Edmuntas Budvytis renginio metu džiaugėsi  portalo teikiama nauda ir jo nuolatiniu tobulinimu. Advokatūros atstovų nuomone, tokio pobūdžio diskusijos turėtų būti vykdomos reguliariai, taip sudarant galimybę palyginti, kaip buvo įgyvendinti vartotojų pasiūlymai. „Šiuolaikinėje visuomenėje visą reikiamą informaciją esame įpratę gauti sekundės greitumu. Todėl šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti, kad sistema veiktų patogiau ir greičiau – tai leistų pritraukti dar didesnį skaičių vartotojų“, – teigė advokatas Marius Navickas.

Renginyje aktyviausiems, iniciatyviausiems ir daugiausiai atstovų savo paskyroje turintiems portalo vartotojams buvo įteikti simboliniai apdovanojimai. Nominacija „Aktyviausias teismo e-paslaugų vartotojas 2013/2014“ atiteko Lindorff Oy filialui, pirmaisiais portalo e.teismas.lt veikimo metais pateikusiam daugiausiai dokumentų. Iniciatyviausia vartotojų grupe pripažinta Advokatų taryba, pateikusi daugiausiai portalo tobulinimo iniciatyvų. „Gausiausia e.teismas.lt vartotojų komanda 2013/2014“ nominuota Nacionalinė žemės tarnyba, savo paskyroje turinti daugiausiai atstovų.