Informacija apie apie pasikeitimus teikiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo

Informuojame, kad nuo š. m. gegužės 1 d. Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo e.teismas.lt naudotojams, teikiant pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, nebereikia nurodyti apylinkės teismo, kuriam teikiamas dokumentas. Išsiuntus pareiškimą, portalas ir Lietuvos teismų informacinė sistema automatiniu būdu priskirs jį apylinkės teismo rūmams.

Informaciją apie teismą, nagrinėjantį pateiktą pareiškimą,  matysite savo paskyroje, kurioje ir toliau galėsite sekti jo nagrinėjimo eigą teisme.

Pokyčiai įgyvendinti vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 4321 straipsnio 2 d. ir Teisingumo ministrui, bendradarbiaujant su Teisėjų taryba, 2022 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. 1R-171  nustačius, kad bylas pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėja Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus regiono apylinkių teismai. Vilniaus miesto apylinkės teismas, išsiskiriantis itin dideliu nagrinėjamų bylų skaičiumi, šio tipo bylų nenagrinės. Taip siekiama užtikrinti šių bylų proceso operatyvumą, taip pat sudaryti sąlygas spartesniam kitų bylų nagrinėjimui ir spręsti teismų darbo krūvio problemas.

Pažymėtina, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 439 straipsnio 5 dalimi, teismui, išdavusiam įsakymą, gavus ieškinį, teismas sprendžia šio ieškinio priėmimo klausimą ir kartu sprendžia dėl bylos perdavimo pagal teismingumą ją turinčiam nagrinėti apylinkės teismui.

Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu (8 5) 251 41 29.