Pasikeitė Lietuvos Respublikos teismų viešųjų elektroninių paslaugų teikimo taisyklės

Informuojame, kad Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus 2016 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. 6P-90-(1.1) pakeistos  Lietuvos Respublikos teismų viešųjų elektroninių paslaugų teikimo taisyklės, patvirtintos Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus 2015 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. 6P-141-(1.1) „Dėl Lietuvos Respublikos teismų viešųjų elektroninių paslaugų teikimo taisyklių patvirtinimo“, ir šių taisyklių 27 punktas pripažintas netekusiu galios.

Įsakymas įsigalioja 2016 m. liepos 1 d.  Su įsakymu galite susipažinti čia, su aktualia taisyklių redakcija – čia.

___________________________________

 

Elektroninės teismų paslaugos populiarėja: apdovanoti aktyviausi vartotojai ir teisėjai

Jau trečius metus Lietuvos gyventojai turi galimybę teismo paslaugomis pasinaudoti neišeidami iš namų – portale e.teismas.lt visos paslaugos jiems pasiekiamos internetu. Šiuo metu elektroninėmis teismo paslaugomis naudojasi beveik 25 tūkst. asmenų, kurie šalies teismams per metus pateikia daugiau kaip 300 tūkst. dokumentų ir per  puse milijono jų gauna iš teismų.

„Lengviau, pigiau, greičiau – su tokiu šūkiu startavo teismų elektroninių paslaugų portalas prieš trejus metus ir galime drąsiai teigti, kad portalas pasiteisino.  Elektroninė byla šiandien tapo teisėjų darbo kasdienybe, o bendradarbiavimą su teismais be portalo e.teismas.lt jau sunkiai įsivaizduoja aktyviausi proceso dalyviai“, – portalo populiarumu džiaugėsi Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas liepos 1 d. vykusiuose aktyviausių e.teismas.lt vartotojų apdovanojimuose.

Didžioji dalis portalo vartotojų ­– informacinėmis technologijomis aktyviai besinaudojantys 30–40 m. asmenys, daugiausiai į teismus besikreipiantys dėl teismo įsakymo išdavimo (dėl skundų, delspinigių, palūkanų priteisimo ir kt.). Didžiąją dalį portalo vartotojų sudaro fiziniai asmenys (apie 75 proc.), juridiniai asmenys – apie 18 proc. Šiuo metu portalu naudojasi 2148 advokatai ir jų padėjėjai.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, „portalo e.teismas.lt vartotojai vertina jo teikiamą naudą ir patogumą. Per pastaruosius metus tik keli asmenys atsisakė naudotis portalo paslaugomis, tuo tarpu vartotojų skaičius išaugo tūkstančiais“.

Molienė sako, kad tam įtakos turi portalo administratorių pastangos, atsižvelgus į portalo vartotojų lūkesčius, jo veiklą nuosekliai tobulinti: „Praėjusį rudenį sėkmingai įdiegti portalo funkcionalumai, leidžiantys vartotojams informaciją savo paskyroje tvarkyti patogiau, supaprastėjo juridinių asmenų paskyrų administravimas, sudaryta galimybė teisminę mediaciją vykdyti elektroniniu būdu“.

Portalo naudą pajuto ir patys teismai – elektroninės bylos nagrinėjamos greičiau, apsikeitimas informacija tarp teismo ir jo kliento spartėja: „teismui pateikti dokumentus ir gauti informaciją apie bylų nagrinėjimo eigą tapo patogiau ir greičiau, bylų administravimui teismuose skiriami mažesni resursai“, – pasakojo E. Laužikas.

Liepos 1 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vykusiuose aktyviausių e.teismas.lt vartotojų apdovanojimuose. „Aktyviausio e.teismas.lt vartotojo 2015/2016“ titulas šiemet atiteko Kristinai Kairienei, „Aktyviausiu e-teisėju 2015/2016“, parengiančiu daugiausiai elektroninių dokumentų, nominuotos Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Danutė Žvinklytė ir Erika Tamošaitienė, aktyviausiu portalo paslaugomis besinaudojančiu advokatu – Martynas Stankevičius. „e.teismas.lt partneriu 2015/2016“ pripažintas AB DNB bankas ir jo atstovė Mireta Stankevičienė, „Aktyviausiu e-bylų sudarytoju“ – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Nuotraukas iš renginio rasite čia.